Jak powszechnie wiadomo, obowiązkiem prowadzenia ewidencji przychodów objęci są płatnicy, którzy rozliczają się ryczałtowo od przychodów ewidencjonowanych.

Krótko mówiąc, ewidencja jest notyfikowaniem i dokumentowaniem wszelkich przychodów zarejestrowanych przez firmę. Zbieranie tych danych ma na celu wyliczenie odpowiedniego opodatkowania w postępowaniu podatkowym, które w przeciwnym wypadku mógłby być wyliczony szacunkowo, co nie jest zbyt korzystne dla firm.

Rozliczenie ryczałtowe od przychodów ewidencjonowanych możliwe jest wśród budowlanców, osób świadczących usługi handlowe, restauratorzy, a także przedstawiciele niektórych wolnych zawodów.

Jest to opłacany system rozliczeń, ponieważ pozwala na prowadzenie łatwej księgowości i generuje atrakcyjne stawki opodatkowania. Wpisy powinny być dokonywane w porządku chronologicznym, a także w oparciu o odpowiednie dokumenty takie jak faktury VAT, rachunki, faktury i noty korygujące, dowody wewnętrzne.

Należy także pamiętać, że uzupełnienie miesięcznej księgi musi zostać dokonane do 20 dnia kolejnego miesiąca. Wszystkimi tymi zadaniami zajmuje się nasze biuro rachunkowe, które służy także wsparciem i udzielaniem wszelkich dodatkowych informacji, na temat prowadzenia ewidencji przychodów.

Prowadzenie ewidencji przychodów musi się rozpocząć w pierwszym dniu, od którego przedsiębiorca podlega opodatkowaniu na zasadach ryczałtu. W tego typu ewidencji możliwe jest ujmowanie wyłącznie przychodu, który powstał w związku z prowadzeniem działalności. Koszty firmy nie są do takiej ewidencji wpisywane, ponieważ nie są brane pod uwagę przy wliczaniu podatków.

Przechowywanie dokumentacji może mieć miejsce zarówno w siedzibie firmy, jak i w biurze rachunkowym, które prowadzić może pełną księgowość i sprawować pieczę nad całą konieczna dokumentacją przedsiębiorstwa. Nasza doświadczona kadra pozwala na prowadzenie księgowości w oparciu o wieloletnie doświadczenie i najkorzystniejsze formy współpracy dla naszego klienta.

Stosowanie prowadzenia ewidencjonowania przychodu to jasno i przejrzyście udokumentowane operacje. Skorzystaj na nich!

Prowadzenie ewidencji pomaga w utrzymaniu porządku finansowego wewnątrz firmy, a także poprawieniu zarządzaniem posiadanymi środkami, możliwościami planowania nowych inwestycji, oraz w formułowaniu precyzyjnych zestawień, pozwalających na tworzenie nowych strategii na podstawie zebranych informacji. Jest to także skuteczny sposób na prowadzenie zgodnej ze stanem rzeczywistym księgowości, dzięki której w przypadku jakichkolwiek niezgodności wyjdziemy obronną ręką.

Co nas wyróżnia?

Wybierając nasze biuro rachunkowe, zapewniamy 100% satysfakcję z naszych działań. Od ponad 22 lat prowadzimy profesjonalne usługi rachunkowe dla naszych klientów, którzy cenią sobie nasze umiejętności, dokładność i terminowość. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, co gwarantuje bezbłędne wykonanie zleconego nam zadania i kompleksową opiekę nad całym procesem rozliczenia.

Wieloletnie doświadczenie i obecność na rynku.

Indywidualne podejście do każdego z naszych klientów.

Sumienność, dokładność, terminowość.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

+
0
Lat na rynku
0
%
Zadowolonych klientów
+
0
Dokumentów przetworzonych elektronicznie

poprzez system SaldeoSmart

+
0
Wykwalifikowanych pracowników
+
0
obsługiwanych firm
+
0
Obsługiwane systemy informatyczne

Zapraszamy do kontaktu