Co prawda okres rozliczeniowy już się zakończył, jednak z udostępnionych danych możemy wyciągnąć wiele wniosków. I to jak najbardziej pozytywnych.

E-PIT to strzał w dziesiątkę

Według oficjalnych danych wniosek o rozliczenie podatku za pomocą internetu złożyło 11 374 148 osób. Wszyscy, którzy śledzą rozwój i zainteresowanie tym sposobem składania rozliczeń, mogą zauważyć rosnącą popularność tego systemu i coraz większą popularność e-deklaracji.

Nie tylko brak konieczności stania w długich kolejkach jest atrakcyjny. Możliwość wypełnienia deklaracji w domowym zaciszu przy pomocy formularza, który automatycznie policzy wszystko za nas, jest wyjątkowo wygodne oraz proste. Całkowicie minimalizuje ryzyko pomyłki, dzięki czemu nie będziemy musieli ani fatygować się do urzędu, ani drugi raz przechodzić przez wypełnianie dokumentów. Jednak wygoda i komfort to nie jedyne zalety tego systemu. Dużym udogodnieniem jest przechowywanie poprzednich deklaracji w systemie, dzięki czemu mamy do nich zawsze dostęp, a także możemy je wykorzystać do konfirmacji obecnego wniosku – działają bowiem jak podpis elektroniczny. Cały system jest dobrze przemyślany, co zapewnia jego sprawne funkcjonowanie, co także jest wygodne dla użytkowników.

Przy takim zainteresowaniu możemy się spodziewać z roku na rok coraz większej liczby użytkowników. Ma na to wpływ nie tylko wygoda takiego rozliczania się, lecz także fakt, że nasze społeczeństwo coraz sprawniej porusza się w sieci i nie jest ona już wyłącznie domeną ludzi młodych czy specjalistów.