Rozliczanie się z wydatków to coroczny problem, gdyż mnogość różnorodnych form wydatków i sposobów ich rozliczania okazuje się trudna w zrozumieniu. Na szczęście coraz częściej takimi kwestiami zajmują się biura rachunkowe we współpracy z formą.

Kiedy możliwe jest zakwalifikowanie poniesionych kosztów do zwrotu podatku?

Jak dobrze wiadomo każdemu przedsiębiorcy, zgodność danych we wszelkich zapisach dokumentacyjnych to podstawa prowadzenia biznesu. Nie tylko zabezpiecza to nas przed poważnymi konsekwencjami prawnymi, lecz także pozwala na sprawne radzenie sobie z sytuacją podczas jakichkolwiek kontroli. Skrupulatne prowadzenie dokumentacji umożliwia także osiągnąć pewne korzyści związane ze zwrotem podatków. O ile oczywiście posiadamy odpowiednią dokumentację. Bardzo często w biurach rachunkowych pada pytanie, czy możliwe jest odliczenie kosztów powstałych na wskutek podróży taksówką. W teorii odpowiedź jest jak najbardziej pozytywna, w praktyce jednak okoliczności mocno utrudniają taką sytuację.

Wynika to z faktu, że paragon, który otrzymujemy przy zapłacie za przejazd, nie jest wystarczającym dowodem podatkowym. Co innego faktura, chociaż ze względu na dość dynamiczny charakter tej pracy dość trudno ją otrzymać. Rozwiązaniem tej sytuacji, oczywiście na korzyść podatnika, jest zawiązanie swojego rodzaju umowy z przewoźnikiem, wymiana danych oraz terminowe spłacanie należności. Jeżeli uda się osiągnąć takie okoliczności, wtedy nie będzie żadnego problemu z dokumentacją i prawidłowym zwrotem podatku.