Nadzór księgowy ma na celu realizowanie wspólnych celów wyznaczonych przez księgowość, która jest firma outsourcingową oraz przedsiębiorcy.

Nadzór księgowy obejmuje w głównej mierze kontrolę formalno-rachunkową dowodów księgowych, a także weryfikację poprawności wprowadzanych na ich podstawie zapisów. Biuro rachunkowe pomaga także w przygotowywaniu dokumentacji informacyjnej i sprawozdawczej, do której należą deklaracje i sprawozdania finansowe.

Zastosowanie nadzoru księgowego jest niczym innym, jak przejęciem przez biuro obowiązków głównego księgowego lub dyrektora finansowego danej firmy. Odpowiedzialność prawną za wprowadzane dane do rejestrów ponosi księgowość firmy. Aby przeciwdziałać wszelkim nieprawidłowościom i zabezpieczyć firmę przed wszelkimi nielegalnymi działaniami. Czasami nawet nieumyślny błąd w zapisach pociąga za sobą negatywne skutki prawne. Aby uniknąć tego typu niekomfortowych sytuacji, warto wziąć pod uwagę wynajęcie zewnętrznego biura rachunkowego, które poprowadzi naszą rachunkowość w sposób profesjonalny, niedopuszczający żadnych błędów.

Nadzór księgowy ksiąg rachunkowych obejmuje:

  • weryfikowanie ksiąg rachunkowych;
  • wsparcie merytoryczne podczas kontroli skarbowych podatkowych oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych;
  • udzielanie wsparcia i informacji, dotyczących rachunkowości, a także przepisów;
  • nadzór i kontrola przygotowywania bilansu, rachunków zysków i strat, a także zestawień zmian w kapitale;
  • sporządzanie deklaracji podatkowej i weryfikacja rocznego podatku dochodowego od osób prawnych;
  • zweryfikowane księgi rachunkowe.

Nadzór to przede wszystkim wspólne działanie, mające na celu prawidłowe prowadzenie ksiąg i wszelkiej dokumentacji finansowej przedsiębiorstwa. Korzystanie z nadzoru księgowego daje gwarancję poprawności wykonania wszelkich działań firmy. Księgowy nadzór pozwoli również na łatwe i szybkie dotarcie do wcześniejszych działań, w przypadku, gdy trzeba coś wykazać lub zrewidować. Działalność biura rachunkowego w takiej sytuacji jest dużo szersza niż standardowa księgowość, czy prowadzenie ksiąg rachunkowych. Nasze biuro ma duże doświadczenie w nadzorach księgowych oraz szerokiej działalności mającej na celu wspieranie przedsiębiorców w obowiązkach związanych z rachunkowością. Zapraszamy!

Nadzór księgowy pozwala na kontrolę wszelkich dokumentów i transakcji mających miejsce w obrębie danej firmy. Dzięki niemu mamy także dostęp do wszelkich niezbędnych sprawozdań, deklaracji podatkowych i zaświadczeń dla organów zewnętrznych. Niezbędna może być także konsultacja podczas wszelkiego rodzaju kontroli skarbowych. Tego typu usługa jest zawarta w prowadzeniu nadzoru księgowego. Decydując się na tę usługę, mamy także pewność, że pod koniec roku rozliczeniowego dostaniemy poprawnie wypełnione deklaracje podatkowe.

Co nas wyróżnia?

Wybierając nasze biuro rachunkowe, zapewniamy 100% satysfakcję z naszych działań. Od ponad 22 lat prowadzimy profesjonalne usługi rachunkowe dla naszych klientów, którzy cenią sobie nasze umiejętności, dokładność i terminowość. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, co gwarantuje bezbłędne wykonanie zleconego nam zadania i kompleksową opiekę nad całym procesem rozliczenia.

Wieloletnie doświadczenie i obecność na rynku.

Indywidualne podejście do każdego z naszych klientów.

Sumienność, dokładność, terminowość.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

+
0
Lat na rynku
0
%
Zadowolonych klientów
+
0
Dokumentów przetworzonych elektronicznie

poprzez system SaldeoSmart

+
0
Wykwalifikowanych pracowników
+
0
obsługiwanych firm
+
0
Obsługiwane systemy informatyczne

Zapraszamy do kontaktu