Nadzór księgowy ma na celu realizowanie wspólnych celów wyznaczonych przez księgowość, która jest firma outsourcingową oraz przedsiębiorcy.

Nadzór obejmuje w głównej mierze kontrolę formalno-rachunkową dowodów księgowych, a także weryfikację poprawności wprowadzanych na ich podstawie zapisów. Biuro rachunkowe pomaga także w przygotowywaniu dokumentacji informacyjnej i sprawozdawczej, do której należą deklaracje i sprawozdania finansowe.

Odpowiedzialność prawną za wprowadzane dane do rejestrów ponosi księgowość firmy. Aby przeciwdziałać wszelkim nieprawidłowościom i zabezpieczyć firmę przed wszelkimi nielegalnymi działaniami. Czasami nawet nieumyślny błąd w zapisach pociąga za sobą negatywne skutki prawne. Aby uniknąć tego typu niekomfortowych sytuacji, warto wziąć pod uwagę wynajęcie zewnętrznego biura rachunkowego, które poprowadzi naszą rachunkowość w sposób profesjonalny, niedopuszczający żadnych błędów.

Nadzór księgowy ksiąg rachunkowych obejmuje:

  • weryfikowanie ksiąg rachunkowych;
  • wsparcie merytoryczne podczas kontroli skarbowych podatkowych oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych;
  • udzielanie wsparcia i informacji, dotyczących rachunkowości, a także przepisów;
  • nadzór i kontrola przygotowywania bilansu, rachunków zysków i strat, a także zestawień zmian w kapitale;
  • sporządzanie deklaracji podatkowej i weryfikacja rocznego podatku dochodowego od osób prawnych;
  • zweryfikowane księgi rachunkowe.

Nadzór księgowy to przede wszystkim wspólne działanie, mające na celu prawidłowe prowadzenie ksiąg i wszelkiej dokumentacji finansowej przedsiębiorstwa. Korzystanie z nadzoru księgowego daje gwarancję poprawności wykonania wszelkich działań firmy. Księgowy nadzór pozwoli również na łatwe i szybkie dotarcie do wcześniejszych działań, w przypadku, gdy trzeba coś wykazać lub zrewidować. Działalność biura rachunkowego w takiej sytuacji jest dużo szersza niż standardowa księgowość, czy prowadzenie ksiąg rachunkowych. Nasze biuro ma duże doświadczenie w nadzorach księgowych oraz szerokiej działalności mającej na celu wspieranie przedsiębiorców w obowiązkach związanych z rachunkowością.

Nadzór księgowy pozwala na kontrolę wszelkich dokumentów i transakcji mających miejsce w obrębie danej firmy. Dzięki niemu mamy także dostęp do wszelkich niezbędnych sprawozdań, deklaracji podatkowych i zaświadczeń dla organów zewnętrznych. Niezbędna może być także konsultacja podczas wszelkiego rodzaju kontroli skarbowych. Tego typu usługa jest zawarta w prowadzeniu nadzoru księgowego. Decydując się na tę usługę, mamy także pewność, że pod koniec roku rozliczeniowego dostaniemy poprawnie wypełnione deklaracje podatkowe.

Co nas wyróżnia?

Wybierając nasze biuro rachunkowe, zapewniamy 100% satysfakcję z naszych działań. Od ponad 22 lat prowadzimy profesjonalne usługi rachunkowe dla naszych klientów, którzy cenią sobie nasze umiejętności, dokładność i terminowość. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, co gwarantuje bezbłędne wykonanie zleconego nam zadania i kompleksową opiekę nad całym procesem rozliczenia.

Wieloletnie doświadczenie i obecność na rynku.

Indywidualne podejście do każdego z naszych klientów.

Sumienność, dokładność, terminowość.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

+
0
Lat na rynku
0
%
Zadowolonych klientów
+
0
Dokumentów przetworzonych elektronicznie

poprzez system SaldeoSmart

+
0
Wykwalifikowanych pracowników
+
0
obsługiwanych firm
+
0
Obsługiwane systemy informatyczne

Zapraszamy do kontaktu