Przeprowadzenie ewidencji działalności gospodarczej jest konieczne, by rozpocząć zakładanie firmy

Należy pamiętać, że nie posiadanie wpisu do rejestru jest poważnym wykroczeniem i ciągnie za sobą skutki karne. Jeżeli są Państwo zdecydowani na założenie własnej działalności gospodarczej i chcą oszczędzić sobie nerwów, a przede wszystkim zyskać na czasie, chętnie przygotujemy dla Państwa kompletny zestaw dokumentów, które należy złożyć do ewidencji. Konieczność ewidencjonowania operacji gospodarczych niesie jednak ze sobą pozytywy – między innymi dostępność niezbędnych danych  w każdej chwili, gdy tylko jest to potrzebne. 

Podczas prowadzenia pełnej księgowości, czyli inaczej pełnej rachunkowości, konieczne jest również dokonywanie ewidencji zdarzeń gospodarczych. Przeznaczone są do tego dedykowane konta księgowe ksiąg głównych lub pomocniczych. Otworzenie takich ksiąg jest poprzedzone ustaleniem zakładowego planu kont, w którym znaleźć powinny się wykazy wszystkich prowadzonych w danym przedsiębiorstwie kont łącznie z ich numerami. W księgach rachunkowych znajdziemy zatem każdą informację dotyczącą historii, czy zawartości kont wpisanych do nich. 

Konto księgowe przeznaczone do ewidencji zdarzeń gospodarczych, które związane są ze składnikami majątku, kapitału bądź wyniki finansowego jednostki gospodarczej. Tego typu zapisy na koncie pozwalają ustalać obrót konta oraz jego saldo. Obrót konta to suma wszystkich zapisów po jednej stronie konta, natomiast saldo jest różnicą pomiędzy obrotami konta. Operacje gospodarcze wykonywane wraz z ich rejestrowaniem zapewniają pewność, że żadne zdarzenia gospodarcze nie zostaną przeoczone podczas kontroli, czy weryfikacji działań firmy.

Poprawność ewidencjonowania operacji gospodarczych zapewnia właściwe funkcjonowanie firmy

Ewidencja operacji gospodarczych może być prowadzona w porządku chronologicznym lub systematycznym, wybór odpowiedniego systemu zależy od rodzaju prowadzonej działalności oraz tego, który z nich jest bardziej korzystny z punktu widzenia danego przedsiębiorstwa. Ewidencjonowaniu podlegają zakupy środków trwałych, podpisywanie umowy z nowym pracownikiem, wydawanie z magazynu materiałów do zużycia, wysyłanie zamówień skierowanych do dostawców do materiałów. Operacje gospodarcze ewidencjonowane w ten sposób dają przejrzysty wgląd we wszystkie działania firmy i pozwalają na łatwą weryfikację każdego działania.

Dzięki prowadzeniu dokładnej ewidencji możliwe jest analizowanie przychodów firmowych, dzięki którym możliwe jest dokładnie opracowanie planów na kolejny rok, czy dłuższy czas. Pozwala to podtrzymywać kontrolę finansową. Nasze biuro rachunkowe posiada duże doświadczenie w prowadzeniu ewidencji operacji gospodarczych.

Powierzenie nam tego zadania pozwoli załatwić wszelkie formalności bezbłędnie, bez konieczności wnoszenia korekt. Pozwoli to także na uniknięcie złożenia nieprawdziwych informacji, których wymuszona przez urząd poprawa może być nieprzyjemnym doświadczeniem. Jeżeli cenią sobie Państwo swój czas i życzą sobie mieć wszystko pod kontrolą, chętnie oferujemy swoje usługi ewidencyjne.

Co nas wyróżnia?

Wybierając nasze biuro rachunkowe, zapewniamy 100% satysfakcję z naszych działań. Od ponad 22 lat prowadzimy profesjonalne usługi rachunkowe dla naszych klientów, którzy cenią sobie nasze umiejętności, dokładność i terminowość. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, co gwarantuje bezbłędne wykonanie zleconego nam zadania i kompleksową opiekę nad całym procesem rozliczenia.

Wieloletnie doświadczenie i obecność na rynku.

Indywidualne podejście do każdego z naszych klientów.

Sumienność, dokładność, terminowość.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

+
0
Lat na rynku
0
%
Zadowolonych klientów
+
0
Dokumentów przetworzonych elektronicznie

poprzez system SaldeoSmart

+
0
Wykwalifikowanych pracowników
+
0
obsługiwanych firm
+
0
Obsługiwane systemy informatyczne

Zapraszamy do kontaktu