Dokumentowanie operacji gospodarczej to obowiązek, który stwarza nowe pola działania dla biur rachunkowych

Gwarancja prawidłowości danych i ich wiarygodności to absolutna konieczność w funkcjonowaniu każdej firmy. Nasze biuro rachunkowe oferuje kompletny zakres usług dokumentacyjnych, które pozwolą na potwierdzenie autentyczności działań firmy w każdym momencie jej działalności. Dowody księgowe są podstawowym potwierdzeniem zaistnienia transakcji w księgach rachunkowych, który pozwala na ewidencję działań finansowych firmy, a ich archiwizacja zapewni firmie bezpieczeństwo i ciągłość wiarygodnych transakcji. Taka dokumentacja to usługa, która zapewnia przejrzystość finansów firmy oraz gwarancję dostępności wszelkich niezbędnych danych zawsze wtedy, gdy jest to konieczne.

Dokumentowanie operacji gospodarczej powinno zawierać:

  • określenie typu dokumentów oraz numeru identyfikacyjnego;
  • określanie stron, które dokonują operacji ekonomicznych;
  • opis i wartość operacji,
  • dokładną datę wykonania operacji;
  • podpisy wystawcy dowodu, a także osoby, której wydano bądź od której przyjęto składniki aktywów;
  • stwierdzenie przyjęcia i zakwalifikowania dowodu do wpisania w księgi rachunkowe.

Oczywiście dozwolone są pewne drobne odstępstwa od procedur. Dopuszczalne jest, by dowód księgowy został zaniechany z zamieszczania na dokumentach podpisów wystawcy, a także osoby, od której przyjęto składniki. Możliwe jest także nieumieszczanie podpisu osoby odpowiedzialnej. Znacznie ułatwia to pracę biura rachunkowego i przyspiesza dokumentowanie dowodów księgowych. Dowody księgowe są rzetelne i kompletne wtedy, gdy zawierają wszystko to, co jest zgodne z rzeczywistością – każda operacja gospodarcza jest udokumentowana zgodnie z realnym przebiegiem działań. Zawarcie wszystkich obowiązkowych elementów wymienionych wyżej to gwarancja kompletności dowodów księgowych. Dowód księgowy jest podstawowym zapisem uwierzytelniającym operacje gospodarcze. Pozwala on uniknąć uniknąć błędów rachunkowych w księgach rachunkowych, dlatego warto zadbać o to, by wszystko się zgadzało.

Nasze biuro rachunkowe zajmuje się kompleksowym dokumentowaniem operacji gospodarczych, dzięki czemu nasi klienci posiadają pełną dokumentację, także do okazania podczas kontroli. Wszelkie dokumenty i działania wykonujemy na podstawie wiedzy i doświadczenia zdobytego podczas prowadzenia działalności i wielu udokumentowanych transakcji.

Zajmiemy się dla Państwa kompletnym dokumentowaniem operacji gospodarczych w odpowiedni sposób, gotowych do kontroli i dekretacji w każdym momencie. Zaufaj naszej profesjonalnej kadrze i pozwól nam wykonać wszelkie niezbędne dokumenty.

Decydując się na nasze usługi, masz pewność, ze:

  • wszelkie dokumenty zostaną wypełnione poprawnie
  • przygotujemy Cię na wszelkie kontrole

Co nas wyróżnia?

Wybierając nasze biuro rachunkowe, zapewniamy 100% satysfakcję z naszych działań. Od ponad 22 lat prowadzimy profesjonalne usługi rachunkowe dla naszych klientów, którzy cenią sobie nasze umiejętności, dokładność i terminowość. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, co gwarantuje bezbłędne wykonanie zleconego nam zadania i kompleksową opiekę nad całym procesem rozliczenia.

Wieloletnie doświadczenie i obecność na rynku.

Indywidualne podejście do każdego z naszych klientów.

Sumienność, dokładność, terminowość.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

+
0
Lat na rynku
0
%
Zadowolonych klientów
+
0
Dokumentów przetworzonych elektronicznie

poprzez system SaldeoSmart

+
0
Wykwalifikowanych pracowników
+
0
obsługiwanych firm
+
0
Obsługiwane systemy informatyczne

Zapraszamy do kontaktu