Dokumentowanie operacji gospodarczych to obowiązek, który stwarza nowe pola działania dla biur rachunkowych

Gwarancja prawidłowości danych i ich wiarygodności to absolutna konieczność w funkcjonowaniu każdej firmy. Nasze biuro rachunkowe oferuje kompletny zakres usług dokumentacyjnych, które pozwolą na potwierdzenie autentyczności działań firmy w każdym momencie jej działalności. Dowód księgowy jest podstawowym potwierdzeniem zaistnienia transakcji, który pozwala na ewidencję działań finansowych firmy, a ich archiwizacja zapewni firmie bezpieczeństwo i ciągłość wiarygodnych transakcji. Taka dokumentacja to usługa, która zapewnia przejrzystość finansów firmy oraz gwarancję dostępności wszelkich niezbędnych danych zawsze wtedy, gdy jest to konieczne.

Dokumentowanie operacji gospodarczych powinno zawierać:

  • określenie typu dokumentów oraz numeru identyfikacyjnego;
  • określanie stron, które dokonują operacji ekonomicznych;
  • opis i wartość operacji,
  • dokładną datę wykonania operacji;
  • podpisy wystawcy dowodu, a także osoby, której wydano bądź od której przyjęto składniki aktywów;
  • stwierdzenie przyjęcia i zakwalifikowania dowodu do wpisania w księgi rachunkowe.

Oczywiście dozwolone są pewne drobne odstępstwa od procedur. Dopuszczalne jest zaniechanie zamieszczania na dokumentach podpisów wystawcy dowodu, a także osoby, od której przyjęto składniki. Możliwe jest także nieumieszczanie podpisu osoby odpowiedzialnej. Znacznie ułatwia to pracę biura rachunkowego i przyspiesza dokumentowanie operacji gospodarczych. Dowód księgowy jest rzetelny i kompletny wtedy, gdy zawiera wszystko to, co jest zgodne z rzeczywistością – każda operacja gospodarcza jest udokumentowana zgodnie z realnym przebiegiem działań. Zawarcie wszystkich obowiązkowych elementów wymienionych wyżej to gwarancja kompletności dowodu.

Nasze biuro rachunkowe zajmuje się kompleksowym dokumentowaniem operacji, dzięki czemu nasi klienci posiadają pełną dokumentację, także do okazania podczas kontroli. Wszelkie dokumenty i działania wykonujemy na podstawie wiedzy i doświadczenia zdobytego podczas prowadzenia działalności i wielu udokumentowanych transakcji.

Zajmiemy się dla Państwa kompletnym dokumentowaniem operacji gospodarczych w odpowiedni sposób, gotowych do kontroli i dekretacji w każdym momencie. Zaufaj naszej profesjonalnej kadrze i pozwól nam wykonać wszelkie niezbędne dokumenty.

Decydując się na nasze usługi, masz pewność, ze:

  • wszelkie dokumenty zostaną wypełnione poprawnie
  • przygotujemy Cię na wszelkie kontrole

Co nas wyróżnia?

Wybierając nasze biuro rachunkowe, zapewniamy 100% satysfakcję z naszych działań. Od ponad 22 lat prowadzimy profesjonalne usługi rachunkowe dla naszych klientów, którzy cenią sobie nasze umiejętności, dokładność i terminowość. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, co gwarantuje bezbłędne wykonanie zleconego nam zadania i kompleksową opiekę nad całym procesem rozliczenia.

Wieloletnie doświadczenie i obecność na rynku.

Indywidualne podejście do każdego z naszych klientów.

Sumienność, dokładność, terminowość.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

+
0
Lat na rynku
0
%
Zadowolonych klientów
+
0
Dokumentów przetworzonych elektronicznie

poprzez system SaldeoSmart

+
0
Wykwalifikowanych pracowników
+
0
obsługiwanych firm
+
0
Obsługiwane systemy informatyczne

Zapraszamy do kontaktu