Samochód udostępniony służbowo można amortyzować

Samochód udostępniony służbowo można amortyzować

Samochód osobowy zakupiony na potrzeby firmy, który jest zaliczany do środków trwałych, do jego kosztów można zaliczyć pełne odpisy. Nawet w sytuacji, w której będzie wykorzystywany czasami w prywatnych celach.

Podatek w każdym kraju, który generuje zyski

Nowa ustawa ma sprawić, że firmy, które prowadzą działalność w różnych Państwach, będą płacić w każdym z nich, zamiast dotychczasowej praktyki rozbijania kosztów na najmniej opodatkowane kraje Unii Europejskiej. Dyrektywa ma funkcjonować na terenie całej UE i uniemożliwiać wykorzystywania luki w prawie podatkowym.

Ekskluzywne wyjazdy mogą mieć problem z obroną przed fiskusem

Osoby korzystające z firmowych wyjazdów oraz wszelkiego rodzaju szkoleń wiedzą, że wiele obiektów oferuje bardzo ciekawe atrakcje, z których wręcz nie sposób nie skorzystać. O ile wydatki ponoszone na przeszkolenie pracowników są kosztami, które można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, to część wymienionych wcześniej atrakcji coraz częściej staje się obiektem zainteresowania fiskusa. Atrakcje nie wliczają…

Reklama na Facebooku nie może zostać wliczona do kosztów podatkowych

Mogłoby się wydawać, że koszta, które firma ponosi za reklamowanie się w popularnym portalu społecznościowym, mogą zostać spokojnie zakwalifikowane do wydatków na firmę i jej rozwój. Jak się jednak okazuje, wystarczyła jedna nieścisłość, by skarbówka odmówiła tego przywileju właścicielom firm.

Zus pomoże w interpretacji przepisów

Okres rozliczeniowy często zmusza nas do odświeżenia wiedzy z zakresu przepisów podatkowych i gruntownego zastanowienia się, w jaki sposób je interpretować. Osoby mniej zorientowane nw tym temacie mogą zgłosić się bezpośrednio do ZUSu i za odpowiednią opłatą otrzymać interpretację konkretnego problemu.

Od stycznia nie wliczymy już premii do kosztów podatkowych

Wraz z rozpoczęciem 2018 roku stanie się niemożliwe liczenie premii i dodatków do kosztów podatkowych. Mimo faktu, że większość spraw sądowych kończyła się dotychczas na korzyść podatnika, nowe przepisy uniemożliwiają ciągłość takiego stanu rzeczy.